İnterkom Çözümleri

Sitelerde, apartman dairelerinde, villa tipi konutlarda, iş yerlerinde, kısaca içinde barınılan ve yaşam alanı oluşturan tüm yapılarda kullanılan bir sistemdir. Bir sitenin ana giriş kapısından müstakil tek bir konut girişine kadar, kapınıza gelen kişinin zile basmasıyla daire içi monitörlü ünite vasıtası ile sistem devreye girer. Bu sayede gelen kişiyi görür, konuşur ve emin olduktan sonra site içine, apartmana, bahçenize, dairenize, iş yerinize girmesine izin verirsiniz. Daire içi S/B veya renkli telefon ünitesi ile yerinizden ayrılmadan tüm kapı kilitlerini açabilir, istediğiniz anda giriş kapılarını izleyebilirsiniz. Konutunuzda, villanızda güvenlik merkezi veya hizmetli odanızı da arayabilirsiniz.

Görüntülü diafon sistemi markaları ve ürün seçenekleri firmalara göre değişkenlik göstermektdir. Apartman ve sitelere yönelik uygulama yapılan görüntülü diafon sistemleri yerli ve yabancı markalar olmak üzere genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Görüntülü diafon sistemi markaları yerli üretimler arasında görüntülü apartman konuşma sistemi en yaygın olarak kullanılan ürünler arasındadır.

Yabancı görüntülü diafon markaları arasında ithal ürünler bulunmaktadır. İthal ürünler Türkiyede satış ve pazarlama hizmeti veren görüntülü diafon markalarıdır. İthal firmalar Türkiyede distiribütör firma tarafından görüntülü diafon ürünlerinin satışlarını gerçekleştirmektedirler.