Data & Kabinet

Kurulan birçok Network altyapısında, en çok Kabinet kullanımı konusunda insanlar yanlış kararlar verebilmektedir. Bundan 90 lı yılların başında, data altyapı kablolaması yapılırken, tüm aktif cihazlar , özel olmayan bir odada toplanır, ya bir masa üstünde ya da normal bir dolapta muhafaza edilirdi. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve , kullanıcıların bilinçlenmesi neticesinde gelinen noktada, networkü oluşturan en önemli bileşenler olarak kabul edilen Aktif switch gibi ürünler, Sunucu bilgisayarları, özel olarak bu iş için üretilen kabinet’lerde muhafaza edilmeye başlandı…

Kabinetler dikili Tip, Duvara monte, Server gibi birçok model ve boyutta üretilmekte olup, firmanın ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulacak ana ve tali dağıtım noktalarında kullanılan toplama dolapları olarak da bilinirler. Tüm kablolama sonlandırma ekiplmanları, kabinetlerin içerisinde patch panelerde sonlandırılır ve profesyonel bir etiketleme ile, Network yöneticisine teslim edilir.

Günümüzde çok büyük bir hızla yaygınlaşan Data Center kullanımı , bu tür kurumlar için özel dizayn ve özel boyutlarda Kabinet sistemleri gereksinimini doğurdu. Data Center’larda akıllı kendi kendini soğutan klimalı kabinetlerden, son derece güvenlik donanımlı akıllı kabinetlere kadar birçok çözüm, firmamız vasıtasıyla projelendirilip , ihtiyaca yönelik çözümler oluşturulabilmektedir.